Odszkodowania powypadkowe

Uszczerbek na zdrowiu w postaci złamanego obojczyka albo obojczyków to najczęstsza konsekwencja, którą ponosi poszkodowany na skutek wypadku komunikacyjnego. Co ciekawe obojczyki łamią się z tego względu, że korzystamy z pasów bezpieczeństwa. Właśnie dzięki temu zabezpieczeniu podróżujący samochodem w trakcie zderzenia unikną znacznie gorszych konsekwencji na zdrowiu, a nawet życiu.

Niestety siła, która wówczas działa sprawia, że niektóre kości nie wytrzymują i po prostu pękają. Na prawdę często do złamań obojczyków dochodzi też w okresie zimowym, gdy na śliskiej nawierzchni pieszy upada na wyciągniętą rękę. Najczęstszym objawem sygnalizującym złamanie obojczyka jest bardzo silny ból, powstanie w obrębie złamania obrzęku a także znaczny problem z podnoszeniem i poruszaniem ręką. W pierwszej kolejności powinno się unieruchomić kończynę. Leczenie zależne jest od tego czy doszło do przemieszczenia elementów kostnych. Są przypadki w których konieczna jest operacja. O jaką kwotę odszkodowania od ubezpieczyciela lub sprawcy szkody można ubiegać się w takiej sytuacji? Na nieszczęście na to pytanie nie można dobitnie odpowiedzieć. Jedynie analiza konkretnego przypadku umożliwi rzetelną wycenę odszkodowania.
Gdy zwrócimy się do sądu o zadośćuczynienie za uszczerbek na zdrowiu sąd w każdej chwili bierze pod uwagę całość okoliczności, które przyczyniły się do powstania uszczerbku. Ważne jest wręcz to w jakim wieku jest osoba poszkodowana. Jak widać wiele czynników ma wpływ na wysokość odszkodowania albo zadośćuczynienia.

Więcej informacji: Odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu.