Przemoc psychiczna – co trzeba wiedzieć?

Dzięki internetowi i kampaniom społecznym możemy dowiedzieć się coraz więcej na temat różnorakich rodzajów przemocy i agresji stosowanych na przykład w domu rodzinnym, jak również w szkole czy w miejscu pracy. Oczywiście przemoc psychiczna to zagadnienie, któremu należy przeznaczyć wiele czasu, ażeby poznać jego przyczyny, jak też powikłania i skutki, które mogą zaciążyć na całym dorosłym życiu.
Agresja i przemoc – na co zwrócić uwagę?
Głównie powinniśmy mieć świadomość, że dzięki kampaniom społecznym na przykład takim jak stop przemocy, jesteśmy w stanie dowiedzieć się o sporo więcej na temat agresji czy przemocy.

Głównie w takiej kampanii dowiemy się jak, że przemoc to nie tylko bicie czy wymierzanie kar, niemniej jednak również przemoc emocjonalna, przemoc psychiczna i bez wątpienia przemoc seksualna, które wiążą się z poważnymi traumami i powikłaniami ciągnącymi się też w dorosłym życiu (więcej: przemoc psychiczna wobec dziecka). Dlatego tak ważne jest edukowanie społeczeństwa w kwestii przemocy, jej objawów, jak również metod oraz technik zapobiegania agresji i reagowania na nią. Na 100 procent takie kampanie uwrażliwia nas na dobro drugiego człowieka i wyczulają na charakterystyczne objawy przemocy wobec kobiet czy dzieci. Coraz więcej pojawia się artykułów a także badań zajmujących się tematyką przemoc psychiczna wobec dziecka. Jest to w szczególności istotne, ponieważ trauma w tak młodym wieku może prowadzić do ważnych powikłań w życiu dorosłym, na przykład takich jak nawracające poważne i ciężkie w przebiegu stany depresyjne.

Zobacz również: przemoc psychiczna wobec dziecka.